У страху очі великі: як не боятися літати?

Напевно, немає таких людей, які не бояться літати. І якщо для льотчиків, стюардес щоденне підняття у небо – професійна звичка, то пасажир, як правило, статус не регулярний, а ось фізичний та психологічний дискомфорт, випробовуваний вже з моменту реєстрації, – річ постійна.

Боязнь польотів – Аерофобія – таке ж властиве нам явище, як страх висоти, павуків, п ‘явок. Емоційний стан, що супроводжується “грудкою” в горлі, підвищенням артеріального тиску, прискореним серцебиттям та іншими фізіологічними змінами, – це результат аерофобії, загострення якої відбувається в момент зльоту і посадки літака.

Боязнь польотів – це своєрідний діагноз, констатація. Але як подолати страх польоту, щоб не боятися літати?

Геть аерофобію: як подолати страх польотів?

На думку фахівців, негативно на психіку людини впливає не сам політ, а пов ‘язані з ним дії. Тому зняти напругу під час зльоту і посадки – значить, убезпечити своє сприйняття від негативних впливів і, як результат, від фізіологічних деструкцій, які згубно позначаються на здоров ‘ї.

“П ‘ятдесят грамів для хоробрості” – не вихід, тому що алкоголь в більшій мірі не притуплює, а загострює страхи. До того ж, розпивання алкогольних напоїв – пряме порушення правил перельотів, за яке передбачено штрафні санкції аж до зняття з рейсу.

Як же подолати страх польоту? По-перше, потрібно згадати статистику: кількість авіаподій в десятки разів менше, ніж ДТП або залізничних аварій, тому ймовірність, що поломка або падіння судна станеться саме у вашому випадку практично дорівнює нулю.

По-друге, потрібно відкинути різного роду містику і не заглиблюватися в упередження. Перед входом в аеропорт зламався каблук, в номері рейсу є число “13”, дорогу до стійки перейшов хлопець з чорною валізою, а в кафетерії не виявилося вашого улюбленого сорту кави? Дрібниці! Подібні ситуації трапляються з вами десятками щодня, проте без належного прояву на них уваги.

Як не боятися літати? Стати оптимістом! І… знайти собі заняття.

Способів скоротати час у дорозі і захопитися чимось приємним – десятки. Читання книг, прослуховування аудіозаписів, перегляд фільмів за допомогою ноутбука або планшета, медитація і сон – це лише малий перелік того, що займе ваші руки і думки. Коли ще у вас буде стільки часу, щоб прочитати улюблену книгу або подивитися кіно?

Страх польоту? Дихай глибше, життя продовжується!

Що таке Аерофобія? Це страх, свого роду хвороба. Тому “лікувати” аерофобію потрібно цілком медичними методами.

Фахівці рекомендують перед зльотом провести невелику дихальну гімнастику із короткочасною затримкою повітря в легенях. Десять-двадцять вдихів-видихів сприяють нормалізації серцебиття, насиченню крові киснем. А якщо до цієї процедури додати легкий масаж – масажування зап’ястя, кистей рук, можна повноцінно розслабитися, убезпечивши свій організм від непотрібних стресів.

Вербальні – розмовні – заходи приносять нам не тільки користь в пізнанні та обміні інформацією. Це можливість виходу енергії шляхом формування умовиводів, словесних конструкцій і їх озвучення . Простіше кажучи, політ – відмінна можливість поговорити, поспілкуватися. Якщо ви летите на самоті, познайомтеся зі своїм сусідом. Не виключено, що його боязнь польоту сильніше вашої, а разом, у приємній бесіді про спорт, культуру і навіть політику, ви не тільки зруйнуєте страхи і забобони, але й добре проведете час.

Як не боятися літати? Головне – вірити в себе. Знайте, що ваша місія на роботі, вдома, в соціумі ще не виконана – ви не закінчили писати книгу, ви поклеїли шпалери в кабінеті, не зібрали урожай смородини на улюбленій дачі, не погуляли на весіллі у онуків. Боязнь польотів – це тимчасовий страх, який слабкіше вас. Як правило, він розсіюється відразу ж після торкання шасі посадковвої смуги. Вас зустрічають рідні в аеропорту? Чудово! Отже, життя триває!