Комфорт і економія: що таке чартерний рейс?

Економність – хороша ідея, якщо мова про кошти, що вкладаються в квитки. Але чи можна заощадити без втрати комфортності? Адже три, п’ять, а то й десять годин шляху в незручному становищі і без якісних побутових умов – не найкращий варіант для відпочинку, подорожей, бізнесу! А якщо в дорогу ти вирушаєш не саме, а з дитиною … Але чи можна поєднувати комфорт і економію?

Незважаючи на те, що вартість авіаквитків в рази вище автотранспортних або залізничних, літаки не втрачають своєї популярності у пасажирів, які прагнуть економити час. Поєднувати комфортність і економічність можна, купуючи квиток на чартер. Що таке чартерний рейс, і чому квитки на один і той же маршрут рейсовим лайнером і чартером так відрізняються в вартості?

Чартерні рейси – це рейси поза основним розкладу. Регулярні маршрути повітряного транспорту виконуються за затвердженим графіком польотів. Чартери ж курсують без певного розкладу, здійснюючи перевезення по мірі збору групи і узгодження маршруту з прив’язкою до календарного події, індивідуальним запитом і т.д.

Чартерні рейси – це авіаперельоти, організаторами яких виступають туристичні компанії, повністю бронюють судно для своїх туристів. Домовляючись з авіакомпанією, організатор чартерного рейсу забезпечить регулярне літака пасажирами, звільняючи перевізника від ризику низької активності попиту на рейс. Найбільш популярні чартерні рейси в пік туристичних сезонів, більш того, достатньої кількості планових рейсів на курорти Туреччини, Кіпру, Єгипту, ОАЕ, Індії – просто немає.

Що ж таке – чартерний рейс? Це справжня виручалочка там, де потрібно полетіти швидко і недорого. Але якщо на організації чартерного рейсу економить замовник, отримуючи знижку від авіакомпанії, економить чи на чартері пасажир?

Ціна питання: чартерні рейси – надійно і вигідно!

Безумовно, чартерний рейс має масу переваг. Перший плюс чартеру – ціна квитка. Вартість проїзних документів на регулярні перевезення в два-три рази дорожче, ніж вартість квитка на чартер. Крім того, при низькій продажу турів і, відповідно, авіаквитків, за день-два до вильоту купити квиток на позаплановий рейс можна зі знижкою до 70%!

Що таке чартерний рейс? Це можливість заощадити не просто гроші, а великі гроші, витратити які можна на відпочинок та екскурсії. Важко повірити, але в деяких випадках квиток на чартерний авіарейс, скажімо, до Туреччини, буде дешевше, ніж квиток на поїзд всередині країни. Неймовірно!

Чартерні рейси – це зручність і при замовленні квитка. Придбати документ можна безпосередньо у організатора чартеру (компанії-консолидатора) або ж у турагентства, оператора, що має з організатором договірні взаємини. Бронювати та придбати квиток на чартер можна через систему інтернет, що прискорить процес покупки, максимально спрощуючи питання трансферу. В деякі пункти призначення, такі, як Шарм-ель-Шейх, Бодрум, Анталія, острова Крит, Родос і інші, можна долетіти тільки чартером, оскільки прямих авіарейсів туди немає. Тому чартерні рейси – це єдиний спосіб дістатися до потрібного міста без пересадок і додаткових фінансових витрат. Але чи є у чартерів недоліки?

Чартерні рейси: то, що вас окрилить

Мабуть, єдиним мінусом чартерного рейсу можна назвати невороття квитка. За правилами авіаперевезень, вартість звичайного квитка, в разі його повернення, відшкодовується, відповідно до строків здачі, в процентному співвідношенні від суми; квиток на чартер, на жаль, зазвичай не відшкодовують. Звичайно, в деяких ситуаціях можна повернути гроші і за чартер, – все залежить від турфірми і авіаперевізника, які розглядають кожен випадок повернення індивідуально. Але якщо врахувати, що авіаквитки в каси зазвичай повертають рідко, цей пункт особливостей чартерних перевезень вельми неістотний.

Чартерні рейси – це відмінна можливість зробити Авіапольоти швидко і недорого. У всьому світі практика використання чартерів вельми популярна, мільйони пасажирів в Європі і Америці подорожують тільки чартерами.

Якщо запитати коротко – що ж таке чартерний рейс? Відповідь одна: це неймовірна вигода! Ваші кошти лімітовані, але вас тягне небо? Біжіть в авіакаси! Чартерні рейси – то, що вас окрилить!