Заборонені предмети для авіаперевезення: що можна, а що – ні?

Існуючі стандарти і правила авіаперевезень прийняті для забезпечення максимальної безпеки і пасажирів, і громадян тих держав, над територією яких відбувається рух літака. Крім основного списку предметів, заборонених до авіаперевезень в усьому світі, є і списки речей, заборонених до ввезення – вивезення суто в конкретній країні.

Що ж можна, а що не можна брати в літак? Які предмети дозволені, а які – заборонені для авіаперевезення?

Перед тим, як купувати квиток на літак, ознайомтеся з правилами авіаперевезень. Вантажопідйомність судна лімітована, тому кожен пасажир має право на ручну поклажу та багаж, що не перевищує 20 кг на людину (вага понад норму оплачується за встановленим тарифом).

Заборонені предмети для авіаперевезень, в основному, ті, які створюють фізичну та хімічну небезпеку під час перельоту як пасажирам, так і судну, а також можуть бути використані зловмисниками з метою захоплення літака і т. д.

На борт літака не можна брати не лише вибухонебезпечні речовини, але навіть мирні, здавалося б, предмети, що представляють собою спортивний чи побутовий, культурний інвентар. Якщо такі речі потрібно перевезти, вони оформлюються в багаж, інакше на борт літака з веслом або манікюрною пилочкою вас не пустять.

Що не можна брати в ручну поклажу – може бути упаковане у валізу. Якщо це не:

  • наркотики;
  • вибухонебезпечні речовини;
  • отрутохімікати;
  • зброю і оглушуючі предмети;
  • предмети старовини;
  • колючо-ріжучі предмети і т. Д.

Перевезення деяких речей з перерахованого списку можлива, якщо для цього є спеціальні дозвільні документи. В цілому, інформація про те, що можна брати в літак, а що ні, – є відкритою, її можна отримати як в авіакасі, довідковому бюро, так і безпосередньо в пункті реєстрації на рейс. Але краще озброїтися знаннями заздалегідь, оскільки незнання закону не звільняє від відповідальності за його порушення.

Не іграшки! Що не можна брати в літак в ручну поклажу?

Правила перевезення багажу дуже прості і доступні, тому слід розрізняти предмети, заборонені до загального перевезення, та предмети, заборонені в ручній поклажі.

В салон літака, як і на територію обмеженого доступу аеропорту, заборонено брати іграшки, що імітують справжню зброю. Ця інформація важлива для тих, хто подорожує з дитиною, тому гвинтівки-пістолетики краще залишити вдома.

Заборонені предмети для авіаперевезення також: піротехнічні пристрої і хлопавки, інструменти, призначені для колки і рубки (наприклад, сокири, криголами), дрелі і відбійні молотки, паяльні лампи, радіоактивні речовини і т. Д.

Безпека польоту залежить не тільки від погоди, технічного стану судна і майстерності пілота. Безпека – це, перш за все, бездоганне виконання всіх правил перевезення пасажирами. Пам ‘ятайте, що захаращення багажних полиць і проходів салону коробками і валізами – це і дискомфорт польоту, незручність під час пересування по салону, а також зайвий бар’ єр у момент евакуації, якщо того вимагатиме ситуація.

Подорожувати без нічого – значить, літати з чистою совістю.

М’якої вам посадки!