Ціна квитка: з чого вона складається?

Бюджет поїздки, подорожі складається з декількох статей витрат, у яких важливе місце займають проїзні документи, ціна на які часом дорівнює вартості проживання та харчування. Купуючи квиток на літак, пасажир замислюється про його складову, підшукуючи шляхи економного варіанту трансферу.

Що входить у вартість авіаквитка? За що платить пасажир, набуваючи проїзний документ, а що отримує безкоштовно? Чому на один і той самий рейс у різних перевізників різна вартість квитка? Всі ці питання дуже актуальні в момент вибору авіакомпанії, а також придбанні самого квитка: який клас вигідніше?

Ціна авіаквитка формується під впливом декількох факторів – як економічних, фізичних, так і маркетингових – бренду, що дає пасажиру лише красиві назви на крилах літака і обкладинці талона. Один і той самий маршрут від популярної, всесвітньо відомій авіакомпанії, і компанії,яка лише відкрилася відрізняється сотнями доларів.

Розглянемо ті чинники, які об ‘єктивно формують ціну квитка:

  • тарифи: більшість авіакомпаній продають квитки за принципом “чим раніше – тим дешевше”, тому різниця ціни квитка, купленого за 8-10 місяців до польоту набагато нижче квитка, придбаного напередодні ввечері або позавчора; як правило, квитки, придбані за спеціальними тарифами більше півроку тому, не повертаються, тому заощадити вийде лише в тому випадку, якщо ви дійсно полетите; існують тарифи буднього або вихідного дня, промо – тарифи (діючі протягом пари годин або днів), ювілейні і т. д. Тариф – це те, з чого складається основна вартість більшості авіаквитків, тому добре вивчіть тарифну політику компанії, з якою летите;
  • збори – це додаткові фінансові витрати пасажира, без яких квиток практично неможливий, а найбільш поширений збір – аеропортовий (до нього входить обслуговування і стоянка літака, робота персоналу, розвантаження та завантаження багажу і т. д.), паливний збір – той, що надходить постачальникам авіаційного палива; у вартість авіаквитка входить також сервісний збір, що передбачає використання бланків, програмного забезпечення, касових апаратів і т. д. – за всі зручності організації польоту до самого моменту посадки на борт платить пасажир, тому збори – важливий аспект ціни авіаквитка;

Також у вартість квитка входить страхування пасажирів від нещасного випадку, регіональний збір та багато іншого. Важливо пам ‘ятати, що при здачі квитків, збори, як правило, не повертаються, тому різниця між купівлею квитка і сумою, отриманою за повернення (навіть з максимально вигідним запасом часу), – відрізняється в рази.

Хто візьме квитків пачку: що ще входить у вартість авіаквитка

Якщо подивитися на те, з чого складається вартість авіаквитка, стає ясним: вона багатофакторна. Крім перерахованих складових, у вартість квитка входять і послуги авіакомпанії — це стандартний пакет послуг, який надається пасажирам на борту літака. Деякі перевізники (лоу-костери) максимально здешевили ціни на свої квитки, відмовившись від звичного набору сервісу повністю або частково (наприклад, замість гарячого рясного ланчу вони пропонують скромний перекус бутербродами).

Ціна квитка залежить і від типу класу, в якому летить пасажир. Квитки економ-класу набагато простіші в сервісних можливостях, ніж квитки в салоні бізнес-класу, але їх вартість значно нижча, що важливо для тих, хто хоче заощадити.

Комфорт і якість польоту залежить від настрою, з яким ти летиш. А радість і щастя купити неможливо – пам ‘ятайте про це!