Розмір ручної поклажі в літаку – не вище і не важче норми

Змінний одяг, парфумерію, засоби особистої гігієни, сувеніри, книги, подарунки – вирушаючи в політ, на відпочинок, людина бере з собою масу речей. І хоча чверть із взятого, по всій ймовірності, взагалі не буде ними використовуватися, валіза пасажира повністю наповнена всім тим, що може стати в нагоді на відпочинку, в поїздці. Як же зрозуміти, що таке багаж, а що – ручна поклажа, в літаку якій відведено місце в салоні?

Згідно з правилами авіаперевезень, пасажир має право на безкоштовний перевіз багажу в загальноприйнятих нормах, а також у порядку, що залежить від типу літака, класу салона, авіаперевізника, що надає послугу перевезення. На кожного пасажира оформлюється індивідуальний багаж, що важливо, наприклад, у разі втрати сумки, валізи, якщо вантаж був доставлений не на той борт і т. д. Правила перевозу визначають також вага безплатного багажу для дітей – до 2-х років і від 2-х до 12-ти.

І якщо великовантажна валіза полетить в багажному відділенні літака, ручна поклажа – це невеликий багаж, який допустимо брати на борт. Але який розмір ручної поклажі в літаку, дозволений нормами перевезення?

Ручна поклажа: в літаку допустимо все, крім …

Речі, упаковані як ручна поклажа, повинні бути в межах норм ваги і висоти, щоб не створювати незручності для пасажирів і не представляти небезпеки для польоту. Якщо предмети допустимі до перевезення на борту, то важливо знати габарити ручної поклажі, допущеної в літак.

Норма ручної поклажі залежить від типу салону і квитка:

  • бізнес-клас: 115 см у трьох вимірах, до 15 кг ваги;
  • економ-клас: 115 см у трьох вимірах, до 10 кг ваги.

Обмежитися ручною поклажею – невеликою спортивною сумкою або дипломатом – можна у разі, якщо у вас мало речей і ви не хочете брати габаритну валізу. Ви позбудетеся процедури оформлення та очікування багажу, до того ж, ручна поклажа ніколи не загубиться.

Крім ручної поклажі, безкоштовно пасажир може взяти з собою верхній одяг, дитячу коляску, тростину, книгу, дамську сумочку, ноутбук і т. д. Ці предмети в якості ручної поклажі не оформляються, тому можуть бути безкоштовно пронесені в салон – без маркування биркою.

Є свої обмеження при провезенні в ручній поклажі рідини. За нормами авіаперевезень, рідина, обсягом не більше 100 мл в одному флаконі, повинна знаходитися в пластиковій упаковці (максимум – 1 літр рідин на одного пасажира) і не представляти заборонений до перевезення продукт. Перевозити в посудині,що відкривається можна воду, молоко, шампунь, але ні в якому разі – спиртні напої (для них існують свої норми перевезення), займисті продукти, отруту, іншу небезпечну хімію.

Ліки та напої з Duty Free: що можна брати в ручну поклажу в літак понад «рідкої норми»?

Виняток в об’ємах, допустимих до перевезення в ручній поклажі дозволених рідин, становить дитяче харчування, без якого політ, особливо тривалий, для малюка неможливий. Також понад норму допустиме перевезення рідких ліків, для них повинні бути оформлені відповідні документи.

Окремою графою правил транспортування рідких, аерозольних продуктів і гелів йдуть товари з магазину Duty Free, придбати які можна до посадки на борт, або безпосередньо на борту літака. Вони повинні бути упаковані відповідним чином і не викликати сумнівів у легітимності придбання. Відкривати і розпивати напої з Duty Free під час польоту заборонено.

Кращий спосіб звільнити руки від роботи під час авіаперельоту – максимально обмежити кількість предметів ручної поклажі. Непотрібна, габаритна ручна поклажа в літаку – це додатковий головний біль. Перегляньте перед пакуванням речей, чи дійсно вони вам потрібні? Ймовірно, дещо цілком поміститься у валізу. А дещо можна не брати зовсім, а купити за місцем прильоту, зробивши, таким чином, політ легким, а відпочинок – комфортним.